O mnie

Nie umiem mówić o sobie, ale skoro trzeba...

Zaczynając od początku: mam na imię Gabrysia i mam 24 lata. Studiuję filologię polską - licencjat skończony, magisterka trwa... No i uwielbiam czytać.

A co dokładnie czytam? Bardzo często klasykę i to nie tylko z powodu zajęć. Naprawdę świetnie się w niej czuję. Nie pogardzę też dobrą powieścią obyczajową, kryminałem, thrillerem... Ale biorąc pod uwagę książki "nieklasyczne" wybieram je raczej ze względu na temat i historię niż gatunek. Poezję bardzo bym chciała umieć czytać, ale chyba za mało spokoju we mnie?

Czego nie czytam? Fantastyki. Przeczytałam "Władcę pierścieni" i "Hobbita...", pokochałam je całym sercem i stwierdziłam, że tyle mi wystarczy. Zupełnie nie ciągnie mnie w te rejony... Chociaż w sumie... chciałabym poznać w końcu bliżej prozę Sapkowskiego, bo w końcu to też już jakaś klasyka? Natomiast naprawdę szerokim łukiem omijam horror i erotykę.
No i nie mam zielonego pojęcia o wydawniczych nowościach.

Co oprócz literatury... Lubię dobry film i serial. Muzyki słucham przeróżnej, od bardzo mocnego rocka, przed pojedyncze piosenki pop i hip-pop, po poezję śpiewaną. Jak ognia unikam reggae. Zdarza mi się coś napisać, ale na pewno nie jest to coś (jeszcze!) czym chciałabym się podzielić.

Uwielbiam kawę i czarną herbatę. Beznadziejne kocham lata 20. A mama nie chce mnie już słuchać bo bez przerwy mówię do niej o sporcie.


Komentarze