Liebster Blog Award 2

Kilka dni temu Jadwiga z bloga Zajęcza Nora nominowała mnie do Liebster Blog Award. Dlatego dzisiaj zapraszam do przeczytania moich odpowiedzi :)

Twój ulubiony gatunek literacki?
Prawda jest taka, że większą uwagę zwracam na to kto jest autorem i jaką historię dostanę, niż na sam gatunek. Jednak po większym zastanowieniu wychodzi na to, że zawsze najbliżej było mi do kryminału i thrilleru, chociaż tez nie są to książki, których czytam najwięcej. Po prostu przy nich spotykało mnie najmniej rozczarowań.

Lądujesz na obcej planecie, jaka ona jest?
Z wyglądu Ziemia, z całą pewnością. Jest piękna, więc po co nam coś innego? A na niej... artyyyyyści! Pisarze, muzycy, aktorzy... Raj!

Najcieńsza książka jaką posiadasz.
Zdecydowanie jet to "Siłaczka" Stefana Żeromskiego.
Ostatnio najczęściej słuchana piosenka.
Z muzyką ostatnio mam problem. Ale chyba będzie to "Pokonać grawitację" z musicalu "Wicked" w wykonaniu Sylwii Banasik i Karoliny Warchoł. Studio Accantus robi genialne rzeczy i jeśli ich nie znacie, koniecznie do nich zajrzyjcie :)


Sięgasz po książki wydane w zeszłym stuleciu?
Kiedy przeczytałam to pytanie, w mojej głowie pojawiło się radosne "oczywiście!" I już chciałam mówić o pozytywizmie, romantyzmie... Ale wtedy zdałam sobie sprawę, że zeszłe stulecie to tak nie daleko XX wiek i... jest jeszcze większe OCZYWIŚCIE! Książki, które powstały przed 2000 rokiem stanowią znaczną większość tego co czytam! 

Pewien uczony może przekazać Ci umiejętności jednego z fikcyjnych bohaterów (literackich, filmowych, komiksowych, itp) Umiejętności jakiego bohatera chciałabyś/chciałbyś posiadać?
Bohatera, który ma jakieś talenty artystyczne! Obojętnie jakie :D 

Najzabawniejszy, twoim zdaniem, cytat to?
Nie zapamiętuję wielu cytatów, a tym bardziej ich nie zaznaczam (może powinnam zacząć?). A jeśli tak to... nie są to te "zabawne".

W jakim uniwersum chciałby mieszkać?
Chyba nie wiem o co chodzi?

Co zrobiłbyś z pustą kartką A4?
Napisałabym coś! Opowiadanie, cokolwiek! Gdyby tylko wena w końcu się pojawiła...

Dostaleś tajną mapę, która wskazuje drogę do wrót do innego wymiaru. Gdzie według mapy one się znajdują?
Na pewno na jakimś końcu świata, w naprawdę odległym miejscu z mojego punktu widzenia. Myślę, że mogłaby to być albo mroźna Syberia, albo wręcz przeciwnie – Ameryka Południowa.

Czym jest dla Ciebie wolność?
Już kiedyż odpowiadałam na to pytanie, ale może od tamtego czasu coś się zmieniło?
Wolność to... życie bez strachu o kolejny dzień, z możliwością cieszenia się własną koncepcją szczęścia, spełniania się w tym, co się kocha.

Komentarze

  1. Wolność to życie bez strachu... to chyba najlepsza definicja jaką do tej pory przeczytałam.
    Studio Accantus znam i cenię. Podobają mi się te utwory, które wykonują Krzysztof Szczepaniak i Natalia Piotrowska, więc Przyjdzie czas i Shadowlanad :)
    Pozdrawiam
    Jadwiga z Zajęczej Nory

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz